خانه روانشناسی و مشاوره همسرم تو کار های خونه کمکم نمیکنه چیکار کنم ؟ ( کمک نکردن همسر )

همسرم تو کار های خونه کمکم نمیکنه چیکار کنم ؟ ( کمک نکردن همسر )

0
کمک نکردن همسر در کار های خانه

با سلام من خانمی ۲۶ساله هستم شوهرم ۲۹سالشه دو ساله که عروسی کردیم.
شوهرم هیچگاه توی کارهای خونه بهم کمک نمیکنه و همیشه میگه اینها کارهای زنانه است و وظیفه خودته من کارهای مردونه رو انجام میدم و بیرون از منزل کار میکنم و از این حرفا…( کمک نکردن همسر )


خریدهای روزمره رو هم گهگاهی انجام میده اما بعضی وقتها هم میگه خسته ام و حال ندارم خودت برو بخر…
من واقعا خسته میشم و بعضی اوقات نیاز به کمک دارم اما ایشون اصلا براش مهم نیست و مسخره هم میکنه.
خب وقتی که زندگی اشتراکی هست چه اشکال داره مرد هم گاهی کمک یار همسرش باشه!؟
کار هم مگه زنانه و مردانه داره؟ چرا مرد باید اینقدر دیکتاتور باشه آخه!؟ لطفا راهنمایی کنید که آیا کارش درسته؟ من چکار باید بکنم؟

پاسخ

فکر نمیکنم بشه اسم این رفتار ایشون ( کمک نکردن همسر ) رو دیکتاتوری گذاشت!!
این یک نوع تقسیم وظایف هست که بین زن و مرد صورت می پذیره ، آقایون معمولا بیرون از خانه و برای کسب درآمد جهت معیشت و گذران زندگی و خرج و مخارج تلاش میکنند و خانمها هم غالبا توی منزل خانه داری میکنند و کارهای مربوط به منزل رو عهده دار هستند.
شاید ایشون منظورش رو نتونه درست بیان کنه و لحن بیانش یه مقدار نامناسب باشه اما قطعا منظورش همین عرایض بنده هست.


شما باید سعی کنید بپذیرید که ایشون هم برای برآورده کردن خورد و خوراک و پوشاک و مخارج روزمره کوشش و سعی زیادی میکنه و خسته میشه و ممکنه نتواند چندان در کارهای منزل به شما کمک بکنه…
همدیگر رو درک کنید و برداشت بد از همدیگه نداشته باشید. هردوتای شما به اندازه کافی توی این زندگی اشتراکی , زحمت میکشید ، خدا به هر دو نفرتون قوت و سلامتی بده.


اما اینکه گهگاهی بتونید توی برخی کارها به همدیگه کمک کنید و کار رو با هم انجام بدید , این خودش دلگرمی هست برای شما و باعث ایجاد صمیمیت نیز میشود و همکاری و همفکری شما گاهی تأثیرات بسیار ارزنده ای روی روابط شما خواهد داشت , به شرطی که این کمک گرفتن ها و درخواست ها به صورت تحمیلی و دستوری نباشه و درست و به موقع باشه. هم شما گاهی توی برخی موارد ایشون رو یاری کنید و هم ایشون به شما…
شما الان دم از این میزنید که نباید فرق گذاشت و زنانه و مردانه بودن رو بهانه کرد اما خودت هم باید در عمل به شوهرتون این قضیه رو ثابت کنید و بعضی مواقع اگه مشکلی داره بهش کمک کنید تا ایشون هم درصدد جبران بربیاد.
کمک نکردن همسر…با لحن درست و محترمانه هر جا لازم شد ازش کمک بخواه و ایشون رو با تشویق و سیاستهای زنانه ترغیب به اینگونه موارد کن , بهتره لحن و بیانت آرام و دلچسب باشه!


مطمعنا اگه بلد باشی که چگونه از ایشون کمک بخوای , به شما نه نخواهد گفت به شرطی که اون موقع چندان خسته و کوفته نباشه و یه مقدار حال براش مونده باشه. 
مثلا گاهی که میخواستی یه غذای ساده مثل املت درست کنی ، با یه لبخند به لب بهش بگو:شوهر عزیزم یک عمر تو دستپخت منو خوردی حالا یک بار هم بذار من دستپخت تو رو بخورم ، فکر کنم دستپختت عالی باشه ، هوس کردم که امروز دستپخت شوهرمو بخورم , به نظر میرسه که دستپختت عالی باشه و با این ترفند تشویقش کن که در مواردی کمک یار شما باشه , یا در برخی موارد قدرت مردانه ایشون رو متذکر شو و ابراز عجز و ناتوانی کن و بگو من نمیتونم فلان کار رو انجام بدم , این دیگه کار مرد خونه هست. به این طریق هم ایشون احساس تکیه گاه بودن و مهم تلقی شدن بهش دست میده که خودش یک لذت قابل توجه برای مردان هست و هم اینکه کار شما راه میفته.


شما زن و شوهر هستید , باید در زندگی رفیق و دوست صمیمی و یار و غمخوار هم باشید و هیچگاه بی احترامی یا قصد تحمیل یا تحقیر همدیگر رو نداشته باشید و در خواست ها و خواسته هاتون از همدیکه به صورت دوستانه و صحیح و احترام آمیز باشه و برای هم ارزش قایل باشید و قدر همدیگر رو بدونید.

مطالب پیشنهادی:

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در روانشناسی و مشاوره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

دانلود و نصب اپلیکیشن دکتر زیتون دریافت رژیم غذایی آنلاین با نرم افزار دکتر زیتون

امروزه خیلی ها به دنبال تناسب اندام خود هستند و به دغدغه فکری بسیاری از مردم تبدیل شده است…