خانه روانشناسی و مشاوره مشکل بچه دار نشدن و ماندن بر سر دو راهی قبول کردن سرپرستی بچه یا تنها ماندن ؟

مشکل بچه دار نشدن و ماندن بر سر دو راهی قبول کردن سرپرستی بچه یا تنها ماندن ؟

0

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما مشاور محترم ، بنده خانمی ۳۵ساله هستم و شوهرم ۴۲ساله هست و حدود ۱۲سالی میشه که ازدواج کردیم. مشکل ما بچه دار نشدن هست , تا حالا خیلی تلاش کردیم و خیلی هزینه کردیم که بچه دار بشیم و نزد خیلی از پزشک های نازایی رفتیم اما نتیجه نگرفتیم , دیگه نمیدونیم چکار کنیم؟

هر دوتامون خیلی دلمون بچه میخواد. الان به این فکر افتادیم که یه بچه کوچیک و بی سرپرست بیاریم و بزرگش کنیم اما شک داریم که آیا میتونیم مثل بچه خودمون بهش انس ببندیم و واقعا حس مادر و فرزند و پدر و فرزند بهش داشته باشیم؟
به نظر شما کار درستیه و مشکل ما رو برطرف میکنه؟

پاسخ:

درود بر شما؛
خب مسلماً هیچکس که جای فرزند خود آدم رو نمیگیره ، کسی که مطمعن باشی از پوست و گوشت و خون و از وجود شماست , اما وقتی که انسان توی شرایطی گیر کنه که از اون لحاظ نتونه به این امر دست پیدا کنه وبچه دار نشه و دلش به شدت بچه بخواد , مطمعنا بودن یک بچه در زندگیش ضروری هست.

با پذیرفتن یک بچه بی سرپرست به عنوان بچه خودش میتونه تا حدود زیادی این مشکل رو حل بکنه و کم کم انس و الفت بین دو طرف برقرار بشه و هر چه کم سن و سال تر باشند بهتر میشه این حس زیبا رو در انسان زنده کند و قابل قبول تر هست.مدتی که در کنار هم و با هم به این منوال زندگی کنید و محبت و مهر خودتون رو نثارش کنید و برای خوشحال کردن و رفاهش خریدهایی رو انجام بدید و شادی ها و خنده ها و گریه ها و شیطنت ها و شیرین زبانی هاشو ببینید و بشنوید به طور حتم این حس و حال و این روابط عاطفی و انس و الفت بسیار بیشتر و گسترده تر خواهد شد و به این باور میرسید که فرزند خودتون هست.

همچنان که خیلی از افراد فرزند دیگری رو پذیرفته و بزرگ کرده اند و مثل فرزند خوشان پرورش داده اند که بعد از سالها روابط عاطفی اونها به حدی گسترده بوده که به هیچوجه تاب جدایی و دوری یکدیگر را نداشته اند و با تمام وجود نسبت به هم سرشار از عشق و وابستگی بوده اند.
انسانها زود به هم عادت میکنند , مخصوصا طفل های معصوم که شیرینی و جذابیت خودشونو دارن .


شما اگر میدونید که امیدی هست که در آینده خودتون صاحب فرزند میشید , باز هم تلاش کنید اما اگر به این نتیجه رسیده اید که تلاش برای بچه دار شدن سودی نداره و هر دو نفرتون موافق به پذیرفتن بچه از جای دیگر هستید , به نظر بنده کار درست و به جایی هست و این بچه میتونه امید و آرامش رو وارد خانه شما کنه و شما رو دلگرم به زندگی کنه.
🌹

سایرمطالب مرتبط:

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در روانشناسی و مشاوره

یک دیدگاه

  1. […] مشکل بچه دار نشدن و ماندن بر سر دو راهی قبول کردن سرپرست… […]

    پاسخ دادن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

فرم دادن خامه | آموزش فرم دادن خامه

روش اول: فرم دادن خامه با استفاده از خامه شیرین قنادی این روش، آسونترین راه فرم دادن خامه …