خانه روانشناسی و مشاوره ازدواج و نحوه ی برخورد با فهمیدن روابط قبل از ازدواج همسر

ازدواج و نحوه ی برخورد با فهمیدن روابط قبل از ازدواج همسر

0
ازدواج،روابط قبل ازازدواج همسر,دوست دختر,دوست پسر

با سلام من آقایی هستم ۲۹ساله که نزدیک به یک ساله با دختری ۲۵ساله در ارتباط هستم , همه چیز خوب پیش میرفت ، ظاهرا که ما همدیگرو دوست داشتیم و به فکر ازدواج با هم بودیم , اما تازگیها فهمیدم که این دختر قبل از من با چندتا پسر دوست بوده و وقتی بهش ثابت کردم خیلی پریشان شد و نتونست بزنه زیرش و خودش هم این قضیه رو پذیرفت.

به گریه افتاد که این مال قبل بوده و قسم خورد که از وقتی با من دوست شده , دیگه باهیچ پسری در ارتباط نیست. البته من توی این مدت حرکت یا رفتار مشکوکی در این باره از ایشون ندیدم.
حالا از وقتی این چیزا رو فهمیدم حالم بد شده و خیلی داغونم , نمیدونم چکار کنم؟ نمیدونم واقعا ازدواج با همچین موردی کار درستی هست یا خیر؟

نحوه ی برخورد با فهمیدن روابط قبل از ازدواج همسر

پاسخ مشاور دررابطه با ازدواج:

با درود خدمت شما؛
نوع ارتباطات ، همه به یک شکل نیست ، برخی از ارتباطات میان دختر و پسر فقط برای برطرف کردن نیاز هست و فرق چندانی نمیکنه که چه کسی باشه.
فقط چون دختر یا پسر احساس نیاز به جنس مخالف داره ، میخواد که اون لحظه کسی باشه که نیازهای احساسی و جنسی و غریزی اونو برطرف کنه. حالا یک زمانی هم از روی تنهایی و سر رفتن حوصله , دنبال یک نفر هستن که تنهایی هاشونو پر بکنه و یا وقتهایی هم به خاطر سرگرم شدن ممکنه انسان وارد این قضایا بشه.


ولی چه خوب است که این حس علاقگی دو طرفه باشد ، که در این صورت اگر معقولانه و منطقی هم باشد که دیگه نمیشه نادیده گرفت، و اگر ازدواج صورت بگیره دو طرف احساس ناب خوشبختی و شادی و آرامش خواهند داشت.

پیشنهاد مشاور:

همه ما گذشته هایی داریم و چه در پنهان و چه در آشکار کارهایی کردیم یا اشتباهاتی مرتکب شدیم , صرفا دو نفر از بدو تولد متعلق به همدیگه نیستن و ما اختیار دار گذشته افراد نیستیم. کسی از آینده خودش خبر نداره و نمیدونه چه کسی و چه کسانی قراره سر راهش سبز بشوند.

روی این حساب بهتره که گذشته افراد رو برای خودشون نگهداریم و زیاد وارد جزییات و حتی کلیاتی که در گذشته هر فرد وجود داشته ، نشویم و آنها را از روزی که وارد زندگی ما میشوند , به خودمون مربوط بدانیم.

شما حدود یک سال است که با این خانم در ارتباط هستید و ظاهرا که رفتار شک برانگیزی که احساس کنید ایشون با آقای دیگری در ارتباط باشه ، ندیدی اما به طور ناگهانی متوجه میشی که قبلا این خانم این جریانات را داشته و اینچنین گذشته ای دارد و همه چیز به هم میریزد .


به هر حال به خودت بستگی داره که چطور با این قضیه کنار بیای , فکرهاتو بکن و سعی کن که انسان عاقل و واقع بینی باشی . اما اگر پذیرفتی و به این نتیجه رسیدی که با این خانم ادامه بدی , دیگه باید به طور کلی این بحث ها رو فراموش کنی و اشتباهات و خطاهای گذشته ایشون رو صاف کنی و نادیده بگیری.

در طول زندگی اگر یه وقتهایی ناراحتی و اختلاف و بحث و جدلی بین شما سر گرفت دیگه به هیچوجه به این جریانات اشاره نکن و گذشته ایشون رو متذکر نشو و سرکوفت نزن که تو فلان شخص بودی که چکار میکردی و چکار نمیکردی!اگر این توانایی رو در خودت میبینی برای ازدواج اقدام کن.


البته حالا که این جریانات پیش اومده ، بهتره باز هم اجازه بدید یه مقدار زمان بگذره که هم شما از این وضعیت روحی روانی خلاص بشید و یه مقدار به آرامش برسید و هم شناخت بیشتری از همدیگه به دست بیارید و به اعتماد و اطمینان بهتری برسید.

سایرمطالب پیشنهادی:


[تعداد: 1    میانگین: 5/5]
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در روانشناسی و مشاوره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

فرم دادن خامه | آموزش فرم دادن خامه

روش اول: فرم دادن خامه با استفاده از خامه شیرین قنادی این روش، آسونترین راه فرم دادن خامه …