خانه روانشناسی و مشاوره سن ازدواج مناسب و فشارخانواده برای ازدواج دختران

سن ازدواج مناسب و فشارخانواده برای ازدواج دختران

0
بالارفتن سن ازدواج برای دختران،بالارفتن سن،سن ازدواج

سن ازدواج مناسب برای ازدواج دختران موضوع این پست هست.

دختری ۲۲ساله هستم و مشغول تحصیل می باشم.جدیدا پیشنهادهایی برای ازدواج دارم و همچنین از طرف خانواده تحت فشار هستم که باید ازدواج کنم . خانواده معتقد هستن که سنم بالاست و اگه فرصت ها از دست بره دیگه ممکنه فرصت گیرت نیاد و دیگه نتونی ازدواج کنی یا بعداً ازدواج نامناسب داشته باشی.


من از یه طرف علاقه به تحصیل دارم و نمیخوام با وارد شدن در ازدواج فرصت تحصیل رو از خودم بگیرم و آمادگی ازدواج رو هم در خودم نمی بینم ، و بعضی وقتها فکر میکنم که اگه ازدواج کنم , ممکنه نتونم از عهده مسعولیتهای ازدواج بربیام یا نتونم تحمل بعضی چیزها رو داشته باشم و شکست بخورم. از طرف دیگه هم خانواده بهم فشار میارن که زودتر عروسی کنم. خودم هم میگم اگه فرصت رو از دست بدم شاید دیگه فرصت مناسب برای ازدواج پیدا نکنم ، نمیدونم چکار کنم؟ آیا واقعا سنم بالاست و باید ازدواج کنم؟ سرگردان موندم و نمیدونم تصمیم درست چیه؟سن ازدواج مناسب چه سنی هست؟

سخن مشاور:

از یک طرف پدر و مادر شما حق دارند که نگران باشند ، پدر و مادرها که همیشه نگران آینده فرزندان هستند و یک ترسی در وجودشون هست که مبادا فرزندان در آینده دچار مشکل بشوند و زندگی به کام اونها نباشه و از روی این حساسیت ممکنه گاهی عجله کنند.


وضع و اوضاع و شرایط هم که متأسفانه طوری است که فرصت های مناسب برای ازدواج فراهم نیست و اگه یکسری فرصت ها از دست بره ، ممکنه که دیگه فرصت های آنچنانی فراهم نشه و سن ازدواج شما بالابره.
اما از طرف دیگر هم ازدواج شرایط خاص خودش رو میطلبد و نیاز به آمادگی و آگاهی و پختگی دارد و نمیشه همینجوری و نسنجیده عمل کرد. باید از لحاظ عقلی ، روحی ، شخصیتی ، عاطفی و حتی جسمی ، احساس کنی که آمادگی های لازم رو داری.


البته همه جوره و در هر شرایطی میشه ازدواج کرد و وارد زندگی مشترک شد اما اگه بخوای یک زندگی شیرین و لذتبخش و آرام و بی دغدغه و موفق داشته باشی باید به یک درک و فهم درست از ازدواج دست پیدا کنی.

شما الان به این امر شک داری و در خودت آمادگیهای لازم رو نمی بینی و بین دو راهی گیر کردی و نمیدونی چکار کنی! و بیشتر شاید فشار اطرافیان باشه که فکر و ذهن شما رو به سمت ازدواج سوق بده و ترس از اینکه مبادا بعداً دیگه خواسگار مناسب نداشته باشی و نتونی ازدواج کنی… بنده فکر میکنم که با این شرایط بهتره که فعلا ازدواج نکنی ، چون به عقیده من ، روحیه لازم و آمادگی آنچنانی برای وارد شدن شما در زندگی مشترک وجود نداره و بهتره که به نقطه ای برسی که با اطمینان بیشتر وارد این قضیه بشی.

راه حل مشاور دررابطه با سن ازدواج:

با توجه به توضیحاتی که داده شد ، بنده سن زیر ۲۰سال برای ازدواج خانم ها رو که اصلا مناسب نمیدونم ، چون تفسیر و فهم درستی از ازدواج ندارند ، حالا بالای ۲۰ سال تا حدودی پخته تر هستند و کما بیش یکسری مسایل رو درک میکنند اما باز هم کافی نیست و میشه گفت در دوران شک و دو دلی به سر میبرند و هنوز هم باید پخته تر و آگاه تر بشوند و روحیه و شخصیت باثبات تری پیدا کنند.


حالا سن ۲۵ سال به بالا رو شاید بشه تا حدود زیادی روش حساب کرد که انسان دیگه دوران تزلزل رو پشت سر میذاره و به استقلال فکری و رفتاری و شخصیتی بیشتری میرسه و نسبت به خیلی از مسایل پخته تر و سنجیده تر عمل میکنه و همچنین بهتر میتونه بر احساساتش غلبه کنه و تصمیم هاش عاقلانه تر باشه.


البته انسانها با هم فرق دارند و محیط و نوع زندگی و میزان عقل و درک و درایت و همچنین اطرافیان انسان هم در این امور دخیل هستند و تنها مسأله سن مطرح نیست. اما در هر صورت کلیات امر و به طور معمول اینگونه هست که خدمت شما عرض کردیم. حالا شما خودت هم مسایل رو پیش خودت تجزیه و تحلیل کن و با توجه به شرایط ، سعی کن یک تصمیم معقولانه و درست بگیری که امیدوارم بهترین تصمیم رو بگیری.

موفق باشین.

سایرمطالب پیشنهادی:

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در روانشناسی و مشاوره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

فرم دادن خامه | آموزش فرم دادن خامه

روش اول: فرم دادن خامه با استفاده از خامه شیرین قنادی این روش، آسونترین راه فرم دادن خامه …