Home آرایشی مراقبت از پوست و مو موهای رنگ شده |نحوه ی مراقبت از موهای رنگ شده

موهای رنگ شده |نحوه ی مراقبت از موهای رنگ شده

نحوه ی مراقبت از موهای رنگ شده

رنگ کردن موها ،یکی از روش های زیبایی است که تقریبا همه ی خانم ها یکبار هم که شده  ان را تجربه میکنند. ولی نگرانی از اسیب دیدن موهای رنگ شده نیز وجود دارد. ما قصد داریم به شما نکاتی را بگوییم که با رعایت کردن این نکات، موهایتان اسیب کمتری میبیند. لازم است به این موضوع نیز توجه داشته باشید که در دوران بارداری و قاعدگی نباید موهایتان را رنگ کنید.

در دوران بارداری بخصوص در ماه های اول به هیچ عنوان نباید از رنگ استفاده کرد ،زیرا مواد شیمیایی وارد جریان خون میشود و ممکن است جذب بدن جنین شود و باعث بروز نقص های مادرزادی شود.

در دوران قاعدگی نیز به علت بهم ریختن تناسب هورمون ها ،موها به خوبی رنگ نمیشود و زمان زیادی میخواهد. و زیاد ماندن رنگ بر روی سر نیز آسیب جدی به موها وارد میکند. پس توصیه میشود در دوران بارداری و قاعدگی از رنگ مو استفاده نشود.

نکات قبل از رنگ کردن

مراقبت از موها تنها به بعداز رنگ کردن ختم نمیشود بلکه قبل از رنگ کردن نیز باید مراقبت صورت بگیرد و باید یک سری شرایط را در موهایتان ایجاد کنید تا اسیب کمتری به موها وارد شود.

اگر موهایتان خشک است یا بر اثر استفاده از رنگ های قبلی اسیب دیده یا مو خوره دارد باید به انها رسیدگی کنید و بعداز بهبود و تقویت ان را رنگ کنید. از یک مرطوب کننده و شامپوهای تقویت کننده استفاده کنید و به انها مواد مغزی برسانید.

هر ماه یک سانت از موهایتان را کوتاه کنید تا مانع از ایجاد موخوره شود. قبل از اینکه موهایتان را رنگ کنید از ماسک مو استفاده کنید. استفاده از ماسک مو باعث میشود که لطافت و نشاط به بافت مو برگردد و در مقابل مواد شیمیایی مقاومت داشته باشد.

اگر نیاز به دکلره دارید تارنگ دلخواهتان بدست آید قبل از دکلره به موها روغن نارگیل بزنید این کارها آسیب مو را به حداقل میرساند.

رنگ مویی که میخواهید استفاده کنید را بشناسید و تنها به نظر ارایشگر اکتفا نکنید. حتماً مطمئن شوید که از اکسیدان مناسب استفاده کرده اید. اکسیدان 40 برای موهای بلوند از سوختگی جلوگیری میکند و اگر موهایتان روشن است از اکسیدان 20 یا 30 استفاده کنید.

نکات بعداز رنگ کردن

شستشو

نحوه ی مراقبت از موهای رنگ شده

بعداز اینکه موهایتان را رنگ کردید حداقل تا دو روز صبر کنید و بعد ان را بشویید. این کاربه ثابت ماندن رنگ مو کمک میکند همچنین چربی مو قبل از رنگ کردن مثل یک لایه محافظتی ریشه موعمل و ازآسیب موجلوگیری می کند.

از شستن زیاد موها خودداری کنید زیرا این کار باعث میشود که رنگ موها تغییر کند.از اب داغ نیز به هیچ عنوان برای شستن موها استفاده نکنید زیرا ریشه ی مو اسیب میبیند و بر اثر تماس مو با اب داغ فولیکول ها از بین رفته و سلول و کلاژن موها نیز سست و ضعیف میشوند. همچنین باعث خشکی مو میشود. برای شسشوی موهایتان را از اب سرد یا ولرم استفاده کنید. موهایتان را چنگ نزنید و به ارامی با نوک انگشت پوست سر را ماساژ دهید.

 

شامپو و نرم کننده برای موهای رنگ شده

از شامپوهای مخصوص موی رنگ شده که نوع انها خشک است استفاده کنید. این شامپوها به دلیل مواد مغذی و تقویت کننده ای که دارند باعث رطوبت و شادابی موهایتان میشوند. توجه داشته باشید که شامپویی که استفاده میکنید بدون سولفات باشد زیرا این نمک می تواند باعث از بین رفتن سریع تر رنگ موها شود و همچنین در تارهای مو، ایجاد خشکی و بدحالتی میکند. بعداز اینکه موهایتان را رنگ میکنید خشکی ان بسیار است و باید برای ابرسانی و تقویت ان از ماسک و نرم کننده در کنار شامپویتان استفاده کنید. اگر موهای بلندی دارید انتهای تارهای مو را با دقت تمام، نرم کننده بزنید. زیرا این بخش ها، قدیمی ترین موهای شما را تشکیل می دهند که ممکن است آسیب های آن در طول زمان، زیاد شده باشد.

نحوه ی مراقبت از موهای رنگ شده

ماسک موی خانگی برای موهای رنگ شده

4 قاشق غذاخوری عسل را با 6 قاشق غذاخوری روغن زیتون باهم مخلوط کنید تا یک ماسک برای تغذیه موهایتان بدست بیاید. ان را به موهایتان بزنید و با یک کیسه ی پلاستیکی یا کلاه بپوشانید و اجازه دهید که این ماسک ۱۵ تا ۳۰ دقیقه روی موهایتان بماند. این ماسک موهای شما را دگرگون خواهد کرد.

وسایل حرارتی

بطور کلی از سشور و اتو مو و هیچ گونه وسایل حرارتی برای موهایتان استفاده نکنید. این وسایل برای همه ی موها حتی موهایی که رنگ نشده اند مضر است و باید انهارا کنار گذاشت. اما اسیبی که به موهای رنگ شده وارد میکنند بیشتر است. سشوار به دلیل اینکه هوای گرم را بصورت قوی و با فشار به کف سر وارد میکند باعث خشکی و شکننده شدن موها میشود.

مراقبت موها در استخر

در استخرها به دلیل اینکه نمیتوانند همیشه مخازن اب را تخلیه کنند از مواد ضدعفونی کننده ی قوی مانند کلر استفاده میکنند که برای پوست و مو مضر است. از این رو موهایتان را به روغن زیتون یا روغن نارگیل آغشته کنید تا با این کار از رسیدن کلر به مو جلوگیری کنید. سپس تمام موها را در کلاه های پلاستیکی مخصوص شنا بپوشانید تا با آب استخر تماس نداشته باشد.

اگر تمامی نکاتی که گفتیم را رعایت کنید موهایتان اسیب کمتری میبیند.

 

سایرمطالب:

 

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]
Load More Related Articles
Load More In مراقبت از پوست و مو
Comments are closed.

Check Also

فواید و مضرات لیزر موهای زائد و معرفی دستگاه ها

لیزر موهای زائد یکی از جدیدترین روش های ازبین بردن موهای زائد است.در واقع لیزر پرتو نورى ا…